Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://gok-wodynie.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Niezgodność z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych:
– niektóre treści nie są w całości poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących (np. tabele, wykresy, obrazki, elementy nawigacyjne, odnośniki, listy, formularze itp.),
– część dokumentów zamieszczonych na stronie jest nieprzeszukiwalna – są to np. skany dokumentów opublikowane przed dniem wejścia w życie w/w ustawy,
– nie wszystkie pliki do pobrania są opatrzone informacją o formacie i rozmiarze,. - Część dokumentów zamieszczonych na stronie jest nieprzeszukiwalna – są to np. skany dokumentów opublikowane przed dniem wejścia w życie w/w ustawy.
- Nie wszystkie pliki do pobrania są opatrzone informacją o formacie i rozmiarze,.
Treści nieobjęte przepisami
- Nie wszystkie dokumenty opublikowane przed 23 września 2018r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
- Mapy.
- Multimedia opublikowane przed dniem 23 września 2020 r. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
- Dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne, dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych, opublikowane przed dniem 23 września 2018 r., chyba że ich zawartość jest niezbędna do realizacji bieżących zadań podmiotu publicznego.
- Treści będące w posiadaniu urzędu, które nie zostały wytworzone przez Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach lub na jego rzecz wytworzone albo przez jednostkę nabyte, albo których dostosowanie do wymagań dostępności cyfrowej wymaga modyfikacji, do której jednostka nie jest uprawniona.
- Treści prezentujące dzieła sztuki i zabytki w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2018 r. poz. 2067 i 2245 oraz z 2019 r. poz. 730), materiały archiwalne w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2019 r. poz. 553 i 730), muzealia w rozumieniu art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2018 r. poz. 720 i 1669) lub materiały biblioteczne w rozumieniu art. 5 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz. U. z 2018 r. poz. 574 i 1669), których nie można przedstawić w sposób dostępny cyfrowo, gdyż utworzenie dostępnej cyfrowo prezentacji:
• wiązałoby się z utratą autentyczności powielanego elementu lub
• nie jest możliwe z przyczyn technicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
- Planujemy przed końcem 2025 przebudować stronę. Ograniczy to ilość błędów i poprawi dostępność strony.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Joanna Polak – mejlowo gok@wodynie.eu lub telefonicznie 256312011.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do organu nadrzędnego dla naszej instytucji:
- Janusz Eleryk,
- Adres: ul. Siedlecka 41, 08-117 Wodynie,
- mail: gok@wodynie.eu.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach
Parking
- Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- Od miejsca parkingowego do wejścia do budynku odległość wynosi około 10 metrów.
- Parking jest bezpłatny.
-
Parking położony jest bezpośrednio przed budynkiem. Wyznaczone i dostępne są 4 miejsca parkingowe. W pobliżu, obok Urzędu Gminy, znajduje się również bezpłatny duży parking.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Pies musi mieć kaganiec. Nie dotyczy psów przewodników.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
-
Budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Wodyniach jest zlokalizowany przy ul. Siedleckiej 41. Do wejścia prowadzi szeroki chodnik wykonany z kostki brukowej. Drzwi wejściowe są dwuskrzydłowe, szerokie. Za drzwiami wejściowymi znajduje się pierwszy hol, z którego, przez kolejne dwuskrzydłowe drzwi, można dostać się do pomieszczeń zlokalizowanych na parterze: dużego holu, sali widowiskowej, gabinetu dyrektora, pokoju instruktorów i księgowej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Na parterze budynku, z głównego holu, można dostać się do dwóch łazienek. Jedna z nich jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
- Otwierają się na zewnątrz.
- Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
- Drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
- Drzwi są przeźroczyste i są kontrastowo oznaczone.
Przestrzeń za wejściem
-
Za głównym wejściem do budynku znajduje się pierwszy, nieduży hol, w którym – po lewej stronie – rozpoczynają się schody prowadzące na piętro. Na wprost znajdują się drugie dwuskrzydłowe drzwi prowadzące do dużego holu (ok. 50m2) głównego, z którego można przejść do sali widowiskowej, Gminnej Biblioteki Publicznej, sekretariatu i gabinetu dyrektora. Wszystkie te pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Znajdują się tu również dwie łazienki (jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych).
- Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
- Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
- Punkt obsługi znajduje się na parterze budynku
Ciągi poziome
- Pomieszczenia znajdują się na 2 kondygnacjach.
- Część korytarzy nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.
Ciągi pionowe
- Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
Schody
- Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
Pomieszczenia
- Około 50% pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach.
Łazienka
- W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
- Drzwi otwierają się na zewnątrz.
- Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
- Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
- Na ścianach są zamontowane poręcze.
- Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: https://gokwodynie.naszbip.pl/informacje-dla-osob-niepelnosprawnych
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): brak
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): brak
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: http://www.gok-wodynie.pl/ciasteczko/wp-content/uploads/2025/03/Raport-o-stanie-zapewniania-dostepnosci-GOK-w-Wodyniach.pdf