Do trzech razy SZTUKA

do-trzech-razy-sztuka 1

Allen to przygoda życia – spotkanie oko w oko ze śmiercią. Co zrobić, gdy w twoim salonie pojawi się Ponury Kosiarz? W swej pierwszej misji! Chcesz wiedzieć, co jest po drugiej stronie? Każdy by chciał. Tego chyba sama śmierć nie wie. W każym razie ta Śmierć. Pogodny, absurdalny, allenowski humor.

Gdy wdowa do wdowy… pisała Osiecka, śpiewała Rodowicz, a Mrożek… na scenie pokazał. W tym międzynarodowym gronie, między Allenem a Ionesco zdrowa dawka niezdrowego, czarnego humoru. Pobrzmiewają w dialogach najlepsze tradycje polskiej satyry, a utwór sceniczny. Czemu okłamują, czemu zdradzają, czemu odchodzą?… Ech ci mężczyźni! Wolą umrzeć niż zadbać o siebie. Wystarzy chwila nieuwagi… i już ich nie ma. Pozostaje torcik i koktajl. Smacznego!

„Łysa śpiewaczka” to sztandarowe dzieło teatru absurdu. Martinowie odwiedzają Smithów. Zwykłe rozmowy. Ot, kawałek rzeczywistości. W zwierciadle? Co to za zwierciadło? Raczej gabinet krzywych luster. Po której stronie lustra jesteśmy i kiedy? Relacje małżeńskie, relacje towarzyskie, relacje międzyludzkie… przez rozsądek i powagę byłyby nudne. Te takie nie są. Nie trzeba mieszać języków, by przekonać się, że rozmówcy nie mogą się dogadać. Wieża Babel… w angielskim salonie?… Oh, yes, yes, yes, jesteśmy pod Londynem i nazywamy się Smith 😉

Maciej Czapski

Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach zaprasza na przedstawienie teatralne w reż. Macieja Czapskiego „Do trzech razy SZTUKA”

Uczniowie siedleckich szkół w rolach bohaterów najpopularniejszych tytułów w GOK w Wodyniach.
Zapraszamy serdecznie
Wstęp bezpłatny!