Kierunek Telewizja! Petersburski Music Show!

goktytPoczątek października był wyjątkowy: już pierwszego dnia tego miesiąca, w sobotę, udaliśmy się w podróż do Warszawy. Naszym celem była siedziba Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17. Tam, poza zwiedzaniem Bloków, wzięliśmy udział w nagraniu kolejnego odcinka programu „Petersburski Music Show”.

Dzień zaczął się baaardzo wcześnie 🙂 Już o godz. 6.30 osiemdziesięciu sześciu uczniów z naszych trzech szkół spotkało się na zbiórkach przed wyjazdem. Dwa autokary szczęśliwie dowiozły nas wszystkich na miejsce.

Przed siedzibą TVP czekała już na nas p. Urszula Bartosiak zaprzyjaźniona i współpracująca z naszym Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej. To właśnie p. Urszula zaproponowała nam przeżycie tej telewizyjnej przygody.

Na początku pozwiedzaliśmy trochę telewizyjne studia. To ciekawe doświadczenie zobaczyć miejsca, które znamy z telewizyjnego ekranu. W rzeczywistości wyglądają nieco inaczej 🙂

I w końcu dotarliśmy do studia, w którym miało odbywać się nagranie kolejnego odcinka muzycznego programu „Petersburski Music Show”. I tak naprawdę rozpoczęła się…ciężka praca! Wystarczy powiedzieć, że nagranie odcinka trwającego ok. 25 minut zajęło…ponad 5 godzin! Wiele było powtórzeń, tzw. dubli i różnych ujęć. Obserwowanie pracy telewizyjnej ekipy: kamerzystów, dźwiękowców, realizatorów itp. to ciekawe doświadczenie.

Każdy z odcinków tego programu realizowany jest według stałego schematu. Scenariusz odcinka, w realizacji którego braliśmy udział, wyglądał następująco:

  • nagranie reakcji widowni: piosenki, oklaski, śmiech.
  • „Ploteczki z innej beczki” – gościem programu była p. Agata Harz, specjalistka od „białego śpiewu”.
  • „Co słychać?” – rozmowa na temat Antonio Stradivariego.
  • „Instrumentalni” – w tej części wystąpił jedyny w Polsce zespół Gamelanowy.
  • „Ale gwiazdy” – na scenie pojawił się Mariusz Totoszko, uczestnik programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, wokalista i instrumentalista, ambasador akcji „Zbieraj z klasą”.
  • „Scena talentów” – być może kiedyś pojawi się w tej części ktoś z nas 🙂 W sobotę gościem była Daria Domitrz.
  • „To już finał?” – grupa taneczna „Hand to hand” z Warszawy.

I wreszcie…koniec! Efekty tej nagraniowej pracy z naszym udziałem w tle będzie można zobaczyć 15 października, w sobotę o godz. 15.20 na kanale TVP „Abc”.

To było trochę męczące, ale z pewnością fajne doświadczenie. Wzięło w nim udział 86 uczniów ze szkół w Rudzie, Seroczynie i Wodyniach. Dzięki naszemu dofinansowaniu uczniowie pokrywali tylko połowę kosztów wyjazdu. Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy poświęcili całą sobotę i pełnili podczas wyjazdu role opiekunów. Byli to pp. dyr. Wiesława Rolewicz, Marianna Żbik, Joanna Kublik, Beata Reda, Piotr Adamiak,   Krzysztof Izdebski i Janusz Eleryk.