Konkursowa recytacja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wiosna to tradycyjnie apogeum sezonu recytatorskiego. To właśnie teraz odbywają się kolejne etapy bardzo popularnego Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. W tym roku odbywa się on już po raz trzydziesty czwarty. Nasza scena, podobnie jak w ubiegłym roku,  była gospodarzem etapu gminnego tego konkursu.

Do udziału w eliminacjach gminnych XXXIV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego szkoły podstawowe z Rudy Wolińskiej, Seroczyna i Wodyń zgłosiły 26 uczestników, którzy przybyli do naszego Ośrodka w czwartek, 27 kwietnia. Punktualnie o godz.9.00 dyr. Janusz Eleryk powitał wszystkich gości: recytatorów i opiekunów, a następnie przedstawił Komisję Konkursową, która pracowała w składzie: Halina Tunkiewicz (instruktor MOK w Siedlcach), Dorota Todorska (od 1 maja dyrektor GOK w Suchożebrach) oraz Iwona Brodzik ( dyrektor GBP w Kobiałkach).

Konkurs RecytatorskiPięknie udekorowana i oświetlona scena stwarzała idealny nastrój i do recytowania, i do słuchania. jako pierwsi pojawili się na niej uczniowie klas I-III. Kolejnych dwunastu recytatorów prezentowało przygotowany wiersz i fragment prozy. W tej grupie zaprezentowali się: Bartosz Adamiak i Liliana Składanowska ze szkoły w Rudzie Wolińskiej, Emilia Kania, Anna Świder, Dawid Płatek, Arkadiusz Kania, Patrycja Jaroń i Bartosz Ożarek ze szkoły w Seroczynie oraz Aleksander Cizio, Amelia Kublik, Julia Śledź i Jan Soćko ze szkoły w Wodyniach.

Konkurs Recytatorski2

 

W kategorii klas IV-VI wystąpiło czternastu recytatorów. Oni również prezentowali dwa wybrane utwory. Na naszej scenie, w tej kategorii, wystąpili: Bartosz Żydak, Grzegorz Kublik, Donata Dzik, Małgorzata Kublik i Weronika Komar ze szkoły w Rudzie, Paweł Eleryk, Kinga Ośko, Maria Świerczewska, Julia Kania (S) i Julia Kania (K) ze szkoły w Seroczynie oraz Anastazja Wróbel, Natalia Kiełczykowska, Maja Próchnicka i Oliwia Rogala ze szkoły w Wodyniach. Czas mijał bardzo szybko i już około godziny 11.30 na scenie pojawił się ostatni wykonawca.

Konkurs Recytatorski3
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury udało się na obrady, a uczestników konkursu, wraz z opiekunami, zaprosiliśmy na pyszną pizzę do pani Grażyny Sitarz, która jak zwykle pomogła nam w tym obszarze przygotowań i organizacji. Emocje korzystnie wpłynęły na apetyty i kolejne kawałki pizzy znikały ze stołów 🙂

Konkurs Recytatorski4No i wreszcie nadszedł moment ogłoszenia wyników! Pani Halina Tunkiewicz udzieliła wszystkim recytatorom dobrych rad na przyszłość. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i długopis, a na laureatów i wyróżnionych czekały również atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez naszą Gminną Bibliotekę.

W kategorii klas I-III podium opanowali uczniowie z Wodyń. Pierwsze miejsce zajęła Julia Śledź, drugie Aleksander Cizio, a trzecie Amelia Kublik. Wyróżnieni zostali Patrycja Jaroń (Seroczyn), Jan Soćko (Wodynie) i Bartosz Adamiak (Ruda Wolińska).

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce wyrecytował Paweł Eleryk ze szkoły w Seroczynie. Jury przyznało dwie drugie nagrody, które otrzymały Maria Świerczewska (Seroczyn) i Anastazja Wróbel (Wodynie). Miejsce trzecie zajęła Kinga Ośko (Seroczyn), a wyróżnione zostały Julia Kania (Seroczyn), Maja Próchnicka (Wodynie) i Donata Dzik (Ruda Wolińska).

Konkurs Recytatorski5
Wszyscy laureaci będą reprezentować swoje szkoły i naszą gminę w kolejnym, powiatowym etapie konkursu. Odbędzie się on 11 i 12 maja w DPT „Reymontówka” w Chlewiskach. Obiecujemy, że będziemy trzymać kciuki 🙂

Zapraszamy do obejrzenia skrótów recytacji wszystkich uczestników eliminacji. Bardzo przepraszamy Amelkę Kublik i Arka Kanię, że ich występów zabrakło w relacji…Nasze panie nie mogły dogadać się z kamerką, ale w ramach przeprosin obiecały ufundować dla Was czekolady 🙂