Literacko w GOK…

literaturaEX

18 maja, w Sali widowiskowej GOK odbyło się kolejne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na którym odbyło się między innymi podsumowanie Konkursu Literackiego „Moje wspomnienia” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14.00. Pani Grażyna Skorupa, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, przedstawiła wyniki Konkursu, w którym pierwszą nagrodę zdobył Pan Henryk Wysocki. Zwycięzca otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody.

Pani Kierownik wręczyła również pamiątkowy dyplom Państwu Danucie i Marianowi Pietrasikom, którzy przekazali do biblioteki Encyklopedię Gutenberga i Encyklopedię Geograficzną.

Następnie na scenie zaprezentowały się dwie recytatorki młodszego pokolenia:) : Julia Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Wodyniach oraz Ania Eleryk z Seroczyna. Przedstawiły one zgromadzonym swoje prezentacje z Konkursu Recytatorskiego. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Julia zdobyła wyróżnienie, a Ania została laureatką eliminacji powiatowych XXXIII Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskiego.

Recytacje zostały nagrodzone gorącymi brawami, a potem…Anię i Julię spotkała bardzo miła niespodzianka przygotowana przez GOK, bibliotekę i Pana Wójta Wojciecha Klepackiego. Otóż w dowód uznania wieloletnich występów i sukcesów Ani, i Julki we wspomnianym konkursie, przygotowane zostały dla nich pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. W ten uroczysty i miły sposób podsumowano 6 lat występów dziewczyn w eliminacjach powiatowych i Finałach konkursu, gdzie z wielkim powodzeniem reprezentowały swoje szkoły i naszą gminę. Przed Anią jest jeszcze ostatni Finał, który odbędzie się 14 czerwca w sali Podlasie MOK w Siedlcach. Trzymamy kciuki!

Spotkanie zakończyła kolejna piękna prezentacja: pani Halina Pietrasik przedstawiła swoje własne utwory. Było to naprawdę piękne podsumowanie.