Miłość nie ma końca, czyli uroczystość „Złotych Godów”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pięćdziesiąt lat to dosyć długo. Nawet we współczesnym świecie, w którym czas ucieka jakby troszkę szybciej. W tym samym świecie ludzie bardzo często wiele podporządkowują swojej wygodzie i komfortowi, a dawne reguły i wartości czynią względnymi. Tym większy podziw i uznanie wzbudzają w nas ludzie, którzy potrafią uchronić swoją wzajemną miłość, i ponieść ją przez długie lata wspólnego życia.

W tym roku, w Gminie Wodynie, Jubileusz Pięćdziesięciolecia Małżeństwa obchodzili Państwo: Krystyna i Stanisław Szpadelewscy, Krystyna i Feliks Kotuniakowie, Honorata i Mirosław Rosowie, Henryka i Henryk Wysoccy, Teresa i Stanisław Pawlakowie, Wanda i Bogusław Drosiowie, Marianna i Ignacy Gajowniczkowie, Janina i Wiesław Sabakowie oraz Antoni i Halina Iwaniukowie, czyli w sumie dziewięć par. Siedem z nich przybyło na uroczystość zorganizowaną przez Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury.

zlote-gody

Spotkanie rozpoczęło się  o godz. 13.00, w niedzielę, 4 grudnia. W tym roku zostało ono zorganizowane w Sali Widowiskowej naszego ośrodka.  Na samym początku uroczyście odśpiewano Hymn Narodowy.

zlote-gody2

W spotkaniu wzięli udział Wójt Gminy Wojciech Klepacki, Przewodniczący Rady Mirosław Michalczyk, kierownik USC Renata Bareja i Proboszcz Parafii w Rudzie Wolińskiej ks. Andrzej Polak.

zlote-gody3

Jubilaci usłyszeli wiele ciepłych słów uznania i serdecznych życzeń. Zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP, a wręczonymi przez Wójta Gminy oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i kwiaty.

Wzruszający i budzący wiele refleksji był program artystyczny przygotowany przez młodzież GOK pod kierunkiem p. Janusza Eleryka. Na koniec występu wszyscy goście wyśpiewali Jubilatom gromkie „Sto lat!” również w wersji łacińskiej.

zlote-gody1

Spotkanie zakończyło się chwilą rozmowy przy kawie i pysznym, jubileuszowym torcie. Naszym dostojnym Jubilatom jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się z okazji Godów Diamentowych.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pomóc w organizacji tego święta i i przyczynić się do tego, aby miało ono uroczysty i podniosły charakter.