Powrót do przeszłości, czyli…Wspomnienie „Nocy i dni”.

DSCN6898-001

To był piękny wieczór…W sali Zespołu Szkół w Seroczynie wspominaliśmy realizację wspaniałego filmu „Noce i Dnie” w reżyserii Jerzego Antczaka. Od czasu jego realizacji upłynęło już ponad 40 lat…

Spotkanie zostało zaplanowane i zorganizowane w ramach projektu „Noce i dnie budują kapitał społeczny” realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej. Nasz Ośrodek jest partnerem Towarzystwa w tym projekcie. Bardzo czynnie włączyliśmy się w organizację wieczoru: przygotowane zostały projekty graficzne plakatów, dekorację sceny, oświetlenie i nagłośnienie sali. Spotkanie prowadził dyr. Janusz Eleryk.

Zgromadzeni widzowie mieli okazję wysłuchać kameralnego koncertu muzyki filmowej w pięknym wykonaniu Ireny Kosińskiej i Krzysztofa Chromińskiego. Na scenie pojawił się aktor Kazimierz Mazur, filmowy Tomaszek Niechcic, który dzielił się z widownią nie tylko wspomnieniami. Wręczona została również nagroda w konkursie na reportaż „Wspomnienie Nocy i dni”. Otrzymała ją, z rąk Doroty Pankowskiej – koordynatora projektu i Kazimierza Mazura, uczennica gimnazjum w Seroczynie Anna Eleryk. Reportaż został również zaprezentowany widowni.

Spotkanie zakończył piękny walc z „Nocy i dni”, kompozycja Waldemara Kazaneckiego.

Filmowa relacja:

Nagrodzony reportaż Anny Eleryk

„Noce i dnie – seroczyńskie wspomnienia”