Sportowy weekend przedświąteczny: Trixmas i Kolektyw Cup.

trixmas_panorama-1

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia współorganizowaliśmy dwa bardzo interesujące projekty: Turniej „Trixmas” przygotowany i przeprowadzony przez Grupę Kawashi i Turniej Piłkarski „Kolektyw Cup”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem był Stowarzyszenie Kolektyw.

W sobotę, 17 grudnia, o godz. 16.00  sala sportowa Zespołu Szkół w Wodyniach zaroiła się kolorowymi „ludzikami” w kimonach i czapkach Mikołaja 🙂 Wtedy właśnie rozpoczął się Turniej „Trixmas” zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Kawashi, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wodyniach. Sekcja Akademii Kawashi działa na naszym terenie już prawie dwa lata, zajęcia odbywają się w Zespole Szkół w Seroczynie, a uczestniczy w nich ponad 40 osób. Grupa Kawashi zajmuje się nowymi dyscyplinami sportowymi, które powstały na bazie innych widowiskowych dyscyplin sportu tj. sztuki walki, akrobatyka, gimnastyka, taniec, breakdance, gimnastyka artystyczna itp. Są to Martial Arts Tricking oraz Sportowe Karate/XMA (bezkontaktowe i widowiskowe konkurencje form przy muzyce bez broni oraz z bronią).

k1

W sobotnim turnieju wzięło udział ponad 150 uczestników z sekcji z Siedlec, Nowych Igań, Kotunia, Olszyca Szlacheckiego i Seroczyna! Zawodnicy startowali w konkurencjach szybkościowych i formach synchronicznych.  W tych ostatnich miejsca na podium wywalczyli również zawodnicy naszej sekcji z Seroczyna: Kuba Kania i Antoni Maciejewski, Kinga Piwowarczyk i Julia Kania oraz Arkadiusz Kania i Krystian Kania.

trixmas3

Odbyły się również bitwy na tricki oraz specjalny pokaz, z którym grupa występowała wcześniej w programie „Mam Talent”. Pokazy oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. Nie zabrakło też osobistych i wzruszających wątków: trener Marcin Popek z bukietem pięknych róż poprosił o rękę wybrankę swego serca! Prośba została rozpatrzona pozytywnie! narzeczonym życzymy oczywiście wszystkiego, co najlepsze!

k3

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a od Mikołaja „w wersji Kawashi” słodkie niespodzianki.

Już dzień później, w niedzielę 18 grudnia, przeżywaliśmy kolejne sportowe emocje: Piłkarski Turniej „Kolektyw Cup” zorganizowany przez Stowarzyszenie Kolektyw z Oleśnicy, we współpracy z naszym Ośrodkiem i Urzędem Gminy.

koltyt

W turnieju wzięło udział 9 drużyn: Masovia Siedlce I i II, Dwie Jedynki Mińsk Mazowiecki, UKS Piątka Mińsk Mazowiecki, Rywal Ruchna, KS Łosice I i II oraz dwie drużyny gospodarzy turnieju Kolektywu Oleśnica. Rozegrano 22 mecze, które przyniosły wiele emocji licznie zgromadzonym kibicom. Spotkania były w większości bardzo wyrównane i zacięte, bogate w wiele pięknych akcji i bramek.

Bardzo dobry występ zanotowała pierwsza drużyna Kolektywu w składzie: Igor Pawlak (z konieczności, pod nieobecność kontuzjowanego Dawida Polaka, bramkarz), Krystian Kania, Kuba Bieniek, Kuba Karpiński, Paweł Eleryk, Olek Cizio i Adrian Brodzik. W meczach grupowych chłopcy zwyciężyli kolejno: „Dwie Jedynki” Mińsk Mazowiecki 2-1 (bramki Kuba Bieniek i Paweł Eleryk), KS Łosice I 3-0 (trzy bramki Kuby Bieńka), Rywala Ruchna 1-0 (piękna bramka Kuby Karpińskiego bezpośrednio z rzutu wolnego). W meczu o pierwsze miejsce w grupie  ulegli Masovii I Siedlce 0-1. W półfinale, po bardzo wyrównanym meczu, bramce straconej z rzutu karnego i niewykorzystanym własnym rzucie karnym, Kolektyw I uległ Masovii II Siedlce 0-1. Pozostał mecz o III miejsce, w którym chłopcy zrewanżowali się Masovii I zwyciężając 2-1 po bramkach Pawła Eleryka.

turniej

Królem strzelców został zdobywca 6 bramek Jakub Jaśkiewicz (Masovia I), najlepszym bramkarzem wybrano Igora Ostrowskiego (UKS Piątka), a najlepszym zawodnikiem Pawła Eleryka (Kolektyw I). Medale i wyróżnienia wręczał Wójt Gminy Wodynie Wojciech Klepacki. Organizacji całego przedsięwzięcia podjął się trener Kamil Stanisławowski.

 To były dwa dni pełne sportowych, dobrych i pozytywnych wrażeń. Super, że mimo wielu zajęć w tym przedświątecznym czasie znajdujemy też chwilę na prezentację i promocję sportowego stylu życia. Oby tak dalej!