Spotkanie z młodym pisarzem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gminna Biblioteka Publiczna, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej i w ramach promocji postaw czytelniczych, zorganizowała spotkanie z młodym autorem – Tomaszem Sobanią. Spotkanie odbyło się w środę, 26 września.Marzenia się spełniają…Szczególnie wtedy, gdy pomagamy im się spełnić…Taka myśl towarzyszyła temu spotkaniu od samego początku.

Tomasz Sobania, uczeń trzeciej klasy liceum, swoją determinacją i konsekwencją pomógł marzeniom. W wieku 16 lat napisał swoją pierwszą powieść „Speculo”, a następnie doprowadził do jej wydania. Właśnie o tym, z wielką pasją, Tomasz opowiadał zgromadzonym w Sali widowiskowej GOK, wśród których byli również uczniowie wodyńskiego gimnazjum.

To rzadka dzisiaj postawa: młody człowiek nie tylko lubi czytać książki. Młody człowiek pisze książki! Tomasz też nie poprzestał na debiucie i pracuje nad kolejnymi. Życzymy „lekkiego pióra”!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania, a szczególnie pp. Marcinowi Polakowi i Tomaszowi Osińskiemu!