„Swego nie znacie…”, czyli prezentacja talentów.

stradivarius

„Swego nie znacie…” – tak właśnie można krótko skomentować koncert podsumowujący pracę i artystyczne osiągnięcia mijającego roku szkolnego. Koncert odbył się 30 czerwca o godz. 18.00, w sali widowiskowej GOK.


Jako pierwsze wystąpiły „Wolenianki”, laureatki Pierwszej Nagrody Konkursu „Powiślaki” w Maciejowicach, który odbył się na początku czerwca. Zespół uczestniczył również w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Na naszej scenie „Wolenianki” zaśpiewały dwa utwory.
Następnym punktem koncertu były występy dzieci uczestniczących w zajęciach muzycznych prowadzonych przez p. Krzysztofa Izdebskiego. Na pianinie grały Weronika Michalczyk i Julia Wróbel, a na gitarach Julia Sabak i Anastazja Wróbel. Gitarzystki wykonały pięć znanych utworów (Barcelona. Bieszczady, Ale to już było, Wszystko mi mówi i Konik), akompaniując śpiewającym Julii Kani i Julii Wróbel. Ta sama Julia, wraz z siostrą Anastazją i Amelką Bulik wykonały kolejne piosenki (Pszczoły są na wrotkach, Prababcia). Tę część koncertu zakończyła recytacja wiersza A. Mickiewicza „Komar – niewielkie licho”, którą zaprezentowała Ania Eleryk.
W drugiej części koncertu dominowała nuta poezji, refleksji i zadumy. Mateusz Pawlak (pianino) grał Nokturn Op. 9-2 F. Chopina i „Modlitwę dziewicy” T. Bądarzewskiej oraz akompaniował Ewelinie Plak, która zaśpiewała „Modlitwę” – utwór Bułata Okudżawy. Beata Parobczyk (flet) wykonała „Prząśniczkę” S. Moniuszki i „El Condor Pasa”. Na scenie pojawił się również Igor Pawlak, który zaśpiewał utwory „Wybacz” (IRA), „All of me” (J. Legend) oraz „brawurowo” wykonał na gitarze fragment ścieżki dźwiękowej z filmu „Piraci z Karaibów”. Koncert zakończył się występem Patrycji Wróbel, która zaprezentowała „Zamiast” z rep. E. Geppert oraz „Jesienną zadumę” (E. Adamiak).
Wszyscy wykonawcy byli nagradzani wielkimi brawami. I trzeba przyznać: w pełni na te brawa zasłużyli. Koncert był naprawdę piękny! Niech żałują ci, którzy nie znaleźli czasu, by do nas zajrzeć…A tym, którzy ten czas znaleźli bardzo dziękujemy!

Filmowa relacja!