Szacunek. podziw, uznanie, czyli Dzień Seniora 2016.

tyt

Stało się to już naszą małą tradycją, że w październiku organizujemy spotkanie z okazji Dnia Seniora. Tegoroczna formuła świętowania tego dnia została nieco zmieniona i poszerzona: do udziału w uroczystości zaprosiliśmy naszych „Super Seniorów”, czyli najstarszych mieszkańców naszej gminy.

Najstarszy mieszkaniec Gminy Wodynie ma 98 lat!  Jedenastu naszych „krajan” przeżyło już ponad 95 lat! Na terenie gminy mieszka 9 osób z tej grupy. Te liczby robią wrażenie. To dla nas wielki zaszczyt i radość, że dwoje „Super Seniorów” przybyło na naszą uroczystość. Byli to: Pani Kazimiera Soćko z Wodyń i Pan Jan Alaba z Seroczyna. Oboje liczą sobie po 96 lat.

Spotkanie w naszym Ośrodku rozpoczął p. Janusz Eleryk, który serdecznie powitał wszystkich zebranych. Bardzo uroczystym momentem było złożenie życzeń, wyrazów uznania i szacunku właśnie dla naszych „Super Seniorów”. Wójt Gminy, p. Wojciech Klepacki wręczył naszym dostojnym gościom Listy Gratulacyjne i symboliczne kwiaty. Podobne listy, za pośrednictwem Państwa Sołtysów, dotrą do tych „Super Seniorów”, którzy nie mogli przybyć na to spotkanie.

strona

Po tym bardzo uroczystym momencie nastąpił dalszy ciąg życzeń i wystąpień. Głos zabrała p. Henryka Wysocka (UTW) oraz goście z Radzymina i Radomyśli. W części artystycznej na naszej scenie pojawiły się zespoły „Wolenianki” i „Młynarzanki”. Zaśpiewali goście z Radomyśli i przesympatyczna mieszkanka „Tęczowego Wzgórza”. Panowie Tomek Osiński i Marcin Polak, w damskiej stylizacji, przedstawili scenkę kabaretową własnego autorstwa. Tę część spotkania zakończył recital „piosenki dawnej i lubianej” w wykonaniu Katarzyny Babik.

strona1

W tym momencie rozpoczęła się część mniej oficjalna. Po chóralnym „200 lat!” dla Super Seniorów nastąpiło dzielenie wspaniałego tortu. Był czas na mały poczęstunek i chwilę rozmowy, a gdy popłynęła muzyka – również na odrobinę tanecznego szaleństwa :).

strona2

Z całą pewnością spotkanie można uznać za udane i bardzo urozmaicone: chwile wzruszenia i sentymentu przeplatały się z radosną zabawą i uśmiechem. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy przywołać ten uśmiech. Szczególnie na tych najstarszych twarzach…

Wielkie słowa uznania należą się naszym dzielnym Paniom: Dianie, Monice, Ani razy dwa 🙂 i p. Grażynie – Kierownik naszej Biblioteki. Wiele pracy włożyły w piękne przygotowanie Sali Widowiskowej i skromnego poczęstunku.

W spotkaniu wzięli udział nasi „Super Seniorzy”, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej, mieszkańcy „Tęczowego Wzgórza”, goście z Radzymina i Radomyśli. Obecni byli również Wójt Gminy p. Wojciech Klepacki, Z-ca Wójta – p. Hubert Pasiak, Przewodniczący Rady Gminy – p. Mirosław Michalczyk, Sekretarz Urzędu – p. Renata Bareja, Skarbnik Gminy – p. Barbara Brodzik oraz Państwo Halina i Wiesław Grązkowie.

Zapraszamy za rok!