Telewizyjne retrospekcje, czyli po emisji „naszego” odcinka PMS :)

goktyt

Minęło 2 tygodnie od nagrania odcinka programu „Petersburski Music Show” z „wodyńską” widownią. Ta widownia to oczywiście uczniowie z Seroczyna, Rudy Wolińskiej i Wodyń, czyli z  naszych trzech szkół. Dzisiaj odbyła się premierowa emisja tego odcinka.

Po obejrzeniu odcinka, niektórzy  zapewne pomyśleli sobie tak: „Kurcze…siedziałem tyle godzin i nawet mnie nie pokazali!” Rozumiejąc ewentualne rozczarowanie przypominamy, że to jednak nie my byliśmy bohaterami tego programu. Kamery „szukają” jednak przede wszystkim tych najważniejszych, pozostałych traktując troszkę „po macoszemu”.

Wszyscy uczestnicy nagrania powinni jednak odnieść jedną i zasadniczą korzyść: nabrać nieco dystansu do telewizyjnego obrazu i tej formy pokazywania rzeczywistości. Nawet na przykładzie tego programu możemy wyraźnie dostrzec, że obraz telewizyjny nieco odbiega od rzeczywistości, a montaż nagranych wcześniej wielu godzin materiału potrafi sporo ukryć i równie dużo wyeksponować.

Dla wszystkich nieco rozczarowanych przygotowaliśmy małą niespodziankę: trochę scenek z odcinka, na których widać nasze dzieciaki. Po znacznym zwolnieniu materiału uzbierało się tego ok. 3,5 minutki :)…Dobre i tyle 🙂