„Szczęście jest kobietą…, czyli Gminny Dzień Kobiet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Szczęście jest kobietą…” – ta myśl niemieckiego filozofa F.W. Nietzschego była głównym motywem wydarzeń związanych Dniem Kobiet, jakie zostały zaplanowane i odbyły się w naszym Ośrodku Kultury. Ta myśl jest tak wymowna, że właściwie nie ma nawet potrzeby jej rozwijać. Z kolei piękna tradycja zobowiązała nas, aby wszystkie Panie, które przyjęły nasze zaproszenie, dodatkowo uszczęśliwić…

Już o godz.14.00 rozpoczęła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Siedlcach. W olimpiadzie wzięła udział rekordowa liczba trzydziestu trzech uczestniczek! Zadaniem Pań było rozwiązanie specjalnie przygotowanego testu. Najlepszy rezultat uzyskała i pierwsze miejsce w olimpiadzie zajęła p. Marzena Maślankiewicz. Laureatką drugiego miejsca została p. Sylwia Kluczek, a trzecie miejsce zajęła p. Jadwiga Piwowarczyk. Właśnie te trzy Panie będą reprezentować naszą gminę w dalszych etapach Olimpiady. Wszystkie uczestniczki „rywalizacji” otrzymały pamiątkowe nagrody. Nagrody wręczyli Wójt Wojciech Klepacki i przedstawicielki organizatora – Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

GminaFB

Kolejnym punktem „świętowania” były plastyczne warsztaty „Rysunek na szkle…” przeprowadzone przez p. Dorotę Dębską-Kobylińską. Powstały piękne prace, które z pewnością ozdobią domowe półki. Technika okazała się atrakcyjna dla uczestniczek, że będziemy z pewnością kontynuować zajęcia poświęcone jej doskonaleniu. W chwilach przerwy panie mogły zapoznać się z ofertą, nie tylko kosmetyczną, firmy FOREVER oraz skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

GminaFB1

I wreszcie przyszedł czas na występy sceniczne przygotowane przez męską część formacji „Młodość i Doświadczenie” w składzie Igor Pawlak –gitara, śpiew; Piotr Gryczka – instrumenty klawiszowe oraz Janusz Eleryk – gitara, śpiew. Panowie przygotowali mini koncert, na który złożyły się piękne ballady o kobietach i dla kobiet.

Zaraz po muzycznych dźwiękach popłynęły słowa życzeń. Złożył je Wójt naszej gminy Wojciech Klepacki, który oprócz zdrowia, uśmiechu i sukcesów życzył Paniom, aby mężczyźni okazywali im należny szacunek nie tylko w Dniu Kobiet, ale przez cały rok. Uzupełnieniem życzeń było odśpiewane przez panów „Sto lat” oraz kwiaty wręczone wszystkim paniom przez Wójta Wojciecha Klepackiego i dyr. GOK Janusza Eleryka.

GminaFB2

Na koniec spotkania rozlosowano drobne upominki ufundowane przez firmę AVON i GOK.

To było piękne popołudnie i nastrojowy wieczór. Mamy nadzieję, że to spotkanie sprawiło, iż Panie, które są szczęściem, same również stały się odrobinę szczęśliwsze.

Relacja dźwiękowa z koncertu: