Cicha noc, święta noc…Spotkanie Opłatkowe w GOK

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZa nami ostatnia niedziela Adwentu i już tylko kilka dni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia. W naszym ośrodku odbyło się tradycyjne Spotkanie Opłatkowe, podczas którego już teraz wyrażaliśmy naszą wielką radość i nadzieję płynącą z Betlejemskiej Szopki.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00. Sam widok pięknie przystrojonej sceny budził ciepłe i pozytywne skojarzenia. Nad wejściem do GOK zawisły natomiast sopelkowe światełka i „girlanda” z życzeniami świątecznymi dla wszystkich mieszkańców.

spotkanieoplatkowe

Rozpoczęliśmy zgodnie z piękną tradycją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Zaprezentowany został piękny i nastrojowy montaż „Cicha noc, święta noc…” w wykonaniu Ani Eleryk, Patrycji, Julii i Nastki Wróbel. Piękne teksty przeplatające się z cudnymi dźwiękami kolęd i pastorałek wprowadziły nastrój świątecznej zadumy. Następnie na scenie pojawiły się „młode talenty”: Natalka Kiełczykowska. Weronika Michalczyk, Amelka Kublik i Klaudia Kozioł, a po nich wystąpiły zespoły „Młynarzanki” i „Wolenianki”.

spotkanieoplatkowe1

I wreszcie przyszedł czas życzeń, które składali kolejno: p. Janusz Eleryk, Wójt Gminy p. Wojciech Klepacki, Ks. Proboszcz Henryk Skolimowski, Przewodniczący RG Mirosław Michalczyk, a także p. Dyrektor Dorota Todorska. Przełamanie opłatkiem pięknie podsumowało tę część naszego spotkania.

kolaze2

Wszyscy mogli również nacieszyć się darami stołu, w których przygotowanie zaangażowały się również Panie Henryki: Wysocka i Kublik. Bardzo dziękujemy za pomoc! Było pysznie!

W spotkaniu uczestniczyli również: Z-ca Wójta p. Hubert Pasiak, Sekretarz Urzędu p. Renata Bareja, Przewodniczący Zbigniew Redosz i członkowie TPZW, seniorzy UTW oraz Radni Gminy. Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i za ten wspólny, dobry czas…Wielkie wyrazy uznania dla naszych pań: Ani, Diany, Moniki i kolejnej Ani! Sala wyglądała cudnie!

Wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie jeszcze raz dziękujemy i życzymy prawdziwej radości na czas Świąt i cały Nowy Rok!