Orszak Trzech Króli, czyli wodyńska tradycja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tradycja to piękna kontynuacja…Zgodnie z tą zasadą Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej, we współpracy ze szkołą, parafią, wodyńską OSP i naszym Ośrodkiem, kolejny już raz organizowało w Wodyniach Orszak Trzech Króli.

Już około godzin 10.00, przy głównym wejściu do wodyńskiej szkoły, zaczęli gromadzić się pierwsi uczestnicy. Pogoda była piękna i słoneczna, i tylko wskazania termometrów mogły niektórych lekko przestraszyć. Minus 14 stopni, to niby w zimie zjawisko dosyć normalne, ale ostatnio na tyle sporadyczne, że zdążyliśmy trochę odwyknąć. Przy szkole, gdzie zaplanowano początek Orszaku, zebrała się jednak całkiem liczna grupa „wędrowców”.

orszak2017

Następnie, uformowany Orszak, wyruszył w kierunku Kościoła Parafialnego w Wodyniach. Królowie, ze swoją świtą, podróżowali bryczkami. Wędrówce towarzyszyły dźwięki kolęd wyśpiewywane przez uczestników.

orszak20171

W kościele odbyło się Czuwanie przy Żłóbku, a następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w Uroczystej Mszy Świętej.

orszak20172

Po Mszy św. odbyło się spotkanie przy herbacie w naszym GOK. W tym roku gorąca herbata była szczególnie potrzebna, ale mimo mrozu i chłodu wszyscy zgodnie stwierdzili, że Orszak był udany! I z pewnością nie odbywał się ostatni raz!

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji Orszaku Trzech Króli w Wodyniach serdecznie dziękujemy i gratulujemy!