Słońce, deszcz, radość i zabawa: Dni Gminy Wodynie’2017.

032_Dni Gminy WodynieDługo trwały przygotowania… Długie było oczekiwanie…A teraz kolejne Dni Gminy Wodynie stały się już wspomnieniem. Publikując niniejszą relację możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że jest to wspomnienie radosne i piękne…

Dni Gminy odbywały się w tej formule po raz drugi. Świętowanie rozpoczęliśmy w sobotę, 22 lipca. Tego dnia, w ramach realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej projektu „Noce i dnie budują kapitał społeczny”, w Seroczynie i Woli Wodyńskiej odbyły się koncerty amatorskich zespołów artystycznych: Grupy Wokalnej „Radość” z Radomyśli oraz Zespołu „Radzyminianka” z Radzymina. W Seroczynie skorzystaliśmy z gościnności ks. Proboszcza Bogdana Potapczuka – spotkanie odbyło się na terenie Domu Parafialnego, natomiast w Woli Wodyńskiej przyjęli nas gospodarze i pensjonariusze Domu Seniora „Tęczowe Wzgórze”. Przejazd z Seroczyna do Woli odbył się udekorowanymi wozami, a seniorzy z Wodyń, Radomyśli i Radzymina przygotowali na tę okazję kolorowe, cygańskie stylizacje. Obsługę akustyczną koncertów oraz ich prowadzenie zapewnił Dyrektor GOK Janusz Eleryk. Więcej o tych wydarzeniach przeczytamy na profilu i stronie TPZW.

Na niedzielę zaplanowany został Festyn Rodzinny w wodyńskim Parku. Punktualnie o godz. 14.30 prowadzący imprezę Janusz Eleryk zaprosił na scenę pierwszych wykonawców: kolejno pojawiły się „Młynarzanki”, „Wolenianki” i Dziecięcy Zespół Ludowy ze Szkoły Podstawowej w Wodyniach, który jak zwykle rozgrzał licznie zebraną publiczność. Oficjalnego rozpoczęcia imprezy i powitania gości dokonał Wójt Gminy Wojciech Klepacki. Głos zabrali również Wójt Gminy Skórzec Stanisław Kaliński i Prezes Zarządu Z.M. „Mościbrody” Krzysztof Borkowski. Nieco później słowo do publiczności skierowali Wicemarszałek Woj. Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Krzysztof Kryszczuk – Wójt Gminy Wiśniew.

DG_Full1

Na scenie pojawiła się Grupa Wokalna „Radość” pod kierunkiem p. Anety Karczmarskiej. Po wokalnych popisach przyszedł czas na dynamiczny, radosny i kolorowy taniec cygański w wykonaniu Grupy „Miro Iło”.

DG_Full2

Oprócz wydarzeń scenicznych wielką atrakcją dla widowni były, odbywające się na płycie boiska, pokazy zręcznościowe. W tym roku, dla wodyńskiej publiczności, wystąpili Jacek Jarząbek (czołowy zawodnik Mistrzostw Polski, czwarty w MŚ Juniorów) „Góral Trial Show” oraz znana z wielu produkcji filmowych grupa kaskaderska braci Kostrzewów East Rider Stunt. Było widowiskowo i bardzo dynamicznie! Imponująco wypadł również pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu Jednostki OSP Wodynie prowadzony przez mł. bryg. Pawła Kulickiego.

DG_Full3

Równolegle można było podziwiać wystawę fotograficzną „Noce i dnie – reaktywacja” przygotowaną przez Stowarzyszenie DESCARTES oraz pokaz gotowania na żywo w wykonaniu kucharzy Michy Szlacheckiej. Dla każdego gościa naszej imprezy przygotowany był poczęstunek: chłopskie jadło! Było wiele atrakcji dla dzieci, wystawa fotograficznych wspomnień przygotowana przez Instytut Tradycji Narodowej z Woli Serockiej oraz namiot DKMS, w którym można było stać się potencjalnym dawcą szpiku. Piękne tancerki z grupy „Miro Iło” prowadziły zabawy, animacje i konkursy dla dzieci.

DG_Full4

A na scenie pojawił się Zespół Koła Seniorów z Radzymina „Radzyminianka”, a po nim projekt „Młodość i Doświadczenie”, czyli grupa muzyczna, która zaczęła działalność przy  GOK Wodynie. Igor Pawlak (gitara) i Piotr Gryczka (instrumenty klawiszowe) wspomagani przez naszego dyrektora pięknie zadebiutowali na scenie. To wejście sceniczne zakończył kabaretowy monolog w wykonaniu Julii Wróbel.

DG_Full5

A potem…niestety nadeszła burza, która nieco naruszyła zaplanowany porządek. Z przyczyn technicznych i czasowych nie odbył się niestety występ zespołu „POWER BEAT”. Z małym opóźnieniem, ale za to szczęśliwie, rozpoczął się koncert Gwiazdy Wieczoru – zespołu MEJK. Elwira i Mariusz wraz z tancerzami, mimo padającego przez chwilę deszczu i problemów z nagłośnieniem, świetnie „zabawili” najwytrwalszych gości. Ostatnim punktem tegorocznych Dni Gminy Wodynie było widowisko laserowe.

DG_Full6

Patronat medialny nad Dniami Gminy Wodynie objęli: Tygodnik Siedlecki, portale InfoSiedlce.pl, i  Podlasie24 oraz Katolickie Radio Podlasie.

Wielkie podziękowania za pomoc w przygotowaniach kierujemy do Prezesa i pracowników Spółdzielni „Serwis Komunalny” oraz Druhów Strażaków z jednostek OSP w Wodyniach i Rudniku Małym!

Pragniemy również serdecznie i gorąco podziękować za wsparcie, które okazali nam sponsorzy! Słowa wdzięczności kierujemy przede wszystkim do naszego Sponsora Strategicznego: Centrum Medyczno – Diagnostycznego w Siedlcach i Prezesa Zarządu Pawła Żuka. Wsparcie finansowe, życzliwość i pomoc okazali nam również:

 • Bank Spółdzielczy w Siedlcach,
 • „Sta-Lid” – Stanisław Soćko,
 • Gminna Spółdzielnia SCh w Wodyniach,
 • Dom Seniora „Teczowe Wzgórze” – pp. H.W. Grązkowie,
 • DREVS – Dariusz Wiciński,
 • PPHU „ANDA” – Dariusz Stosio,
 • MKL BAU Sp.z O.O. – Mariusz Cizio,
 • Gospodarstwo Rolne Seroczyn – Jacenty Arasimowicz,
 • Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego – Radosław Szymaszek,
 • Tartak „Wióry lecą” – Wojciech Kiełczykowski,
 • FHU – Krzysztof Prokurat,
 • P.H.U. MPM – Michał Moczydłowski,
 • ZELTECH – Stanisław Przesmycki,
 • Agnes Borowy (San Diego, USA).

Obsługę fotograficzną zapewnił Mateusz Sałasiński, a materiał filmowy zarejestrowała Ania Eleryk. Dziękujemy!

Nasz GOK był głównym organizatorem i koordynatorem całego przedsięwzięcia, począwszy od wykonania projektów i wydruku zaproszeń i plakatów, a skończywszy na negocjacjach, ustaleniu programu, dekoracji sceny, przygotowaniu relacji i koordynacji wszystkich działań. Za każdą okazaną życzliwość i pomoc bardzo dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Relacja filmowa.

Relacja KRP przygotowana przez red. Andrzeja Ilczuka.

 

Wszystkie zdjęcia z Festynu Rodzinnego znajdziemy pod linkiem:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1456928511038173.1073741932.185084618222575&type=1&l=fe27ec32e0