XVI Dzień Papieski, czyli radość z „Radością”.

radtytJuż za tydzień minie 38 lat od wyboru Karola Wojtyły na Papieża…Przez 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II przeżywaliśmy wiele wzruszeń, uniesień i refleksji. Dzisiaj pochylamy się nad Jego Świętością i szukamy chwili zadumy wspominając słowa, życie i umieranie…Do wspólnego przeżywania tych chwil zaprosiliśmy Zespół Wokalny „Radość” z Radomyśli, który prezentował program „Janie Pawle II – pozostań w naszych sercach”…

Zespół „Radość” zaczął swój artystyczny dzień w Seroczynie. Około godziny 12-ej artyści wysiedli z autokaru i udali się do Domu Parafialnego. W jego przytulnych wnętrzach odbyła się krótka próba na rozśpiewanie.kolpr

Około godziny 12.30, po Mszy Św. i Modlitwie Różańcowej, rozpoczął się Koncert w Kościele Parafialnym pw. Nawiedzenia N.M.P.  Nastrój zadumy, głęboka refleksja, wspomnienia i wyśpiewane pieśni dostarczyły słuchaczom wielu wzruszeń.

kolser2

Po koncercie udaliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury na chwilę odpoczynku i skromny poczęstunek. Przygotowaliśmy również coś „dla ducha”: krótki występ Igora Pawlaka i Patrycji Wróbel, którzy – jak zwykle zresztą – wprowadzili piękny nastrój.

kolgok

Kolejnym punktem tego „radosnego tourne” był występ w wodyńskim Kościele Parafialnym. Zespół najpierw wziął udział w Mszy Św., a potem powtórzył program zaprezentowany wcześniej w Seroczynie.

kolwod

To był piękny dzień, mimo lekko pochmurnego nieba! Bardzo dziękujemy p. Anecie Karczmarskiej i wszystkim artystom „Radości” za przyjęcie naszego zaproszenia, i prezentację programu, który pięknie wkomponował się w nastrój XVI Dnia Papieskiego.