Jak fajnie być Mikołajem, czyli „teatralny” podarunek.

santa-claus-christmasMikołajki to sympatyczny dzień: któż nie lubi znaleźć rano jakiegoś miłego i fajnego podarunku podrzuconego przez dobrych ludzi, „natchnionych” świętością Mikołaja? My też postanowiliśmy sprawić podarunkową radość najmłodszym i posłaliśmy do nich Grupę Artystyczną AKADO. Było to wprawdzie dwa dni „po czasie”, ale w końcu Mikołaj też ma prawo do małego spóźnienia.

„Tourne” teatralne rozpoczęło się raniutko, bo już o 7.45. Pierwszym przystankiem był Zespół Szkół w Seroczynie. Etap drugi to występ w Zespole Szkół w Wodyniach. Finał nastąpił w Szkole Podstawowej w Rudzie Wolińskiej. Artyści zaprezentowali dwa wesołe i pouczające przedstawienia, a po reakcjach dzieci można było zauważyć, że było fajnie!

teatrzyksero

Dzięki takiej formule, około 200 dzieci obejrzało przedstawienia, bez wychodzenia ze swojej szkoły, Nasza widowiskowa sala z pewnością takiej ilości widzów by nie zmieściła 🙂 No i jeszcze pozostaje pytanie: czy widz by przyszedł? A tak, w myśl przysłowia, góra poszła do Mahometa.

To taki nasz prezent dla najmłodszych uczniów i mały ukłon w stronę szkół, z którymi współpraca wydaje się być fundamentem naszego działania. Cieszymy się, że mogliśmy pobawić się w Mikołaja!